Κυριακή 17 Απριλίου 2011

Ιδανικό φινάλε!

Πολλά γκολ και ένταση είχε η 30η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο νεοφώτιστος Ολυμπιακός Βόλου μετά το 3-2 επί του Παναθηναϊκού, πήρε το εισιτήριο για τα πλέι οφ.
Φιέστα για τον Ολυμπιακό με 6-0 επί της Λάρισας.Σε αυτό το παιχνίδι τιμώμενο πρόσωπο ήταν ο Αντώνης Νικοπολίδης ο οποίος ύστερα από μια λαμπρή καριέρα «κρέμασε τα γάντια του».

Τα παιχνίδια της 30ης αγωνιστικής

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΑΡΙΣΑ 6-0

76' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Εκπληκτική προσπάθεια του Μιραλάς μέσα στην περιοχή, δίνει πάσα στον Φετφατζίδη ο οποίος κάνει το κοντρόλ και κάνει το 6-0!

68' - Αλλαγή για τον Αντώνη Νικοπολίδη ο οποίοςαποχαιρετάει τους αγωνιστικούς χώρους με δάκρυα στα μάτια μέσα σε αποθέωση…

65' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Λάθος στην άμυνα της Λάρισας και λάθος από τον Αμπάρη το οποίο εκμεταλέυεται ο Πάντελιτς, και με σουτ κάνει το 5-0 για τον Ολυμπιακό.

62' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Πλασαρισκτό κόρνερ του Φετφατζίδη στον Μανιάτη, ο οποίος στην συνέχεια κάνει την σέντρα και με κεφαλιά ο Μέλμπεργκ κάνει το 4-0.

16' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Τρομερό γκολ από τον Φουστέρ με σουτ έξω από την περιοχή. Κόρνερ του Ιμπαγάσα, κοντρόλ του Ισπανού με το στήθος και φοβερό γκολ. 3-0, νωρίς νωρίς...

14' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Πάσα του Ριέρα στον Μανιάτη, στην συνέχεια ο Μανιάτης δίνει πάσα από την μεγάλη περιοχή στον Φουστέρ και ύστερα από ...περιπέτεια η μπάλα καταλήγει στα δίκτυα.

8' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Σέντρα του Ριέρα, κεφαλιά του Τζεμπούρ και 1-0 για τον Ολυμπιακό.

ΑΕΚ – ΗΡΑΚΛΗΣ 0-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3-2

Στον Βόλο πέφτουν ... μπάλες συνέχεια στις καθυστερήσεις

85' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ! Γκολ Ευρώπης για τον Ολυμπιακό Βόλου. Σέντρα του Μπρέσκα και πλασε του Μαρτίν που κάνει το 3-2!

80' - Ο Παναθηναϊκός παίζει με εννέα παίκτες λόγο αποβολής του Καντέ στο 42' και του Μπουμπσόνγκ στο 78'.

80' - Απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Σολάκης ο Τζόρβας!

78' - ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπουμσόνγκ έδιωξε με το χέρι τη μπάλα στην προσπάθεια που έκανε ο Ακόστα, έχοντας περάσει και τον Τζόρβα!

66' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Κόρνερ του Λουίς Γκαρσία, πρώτη κεφαλιά από τον Σαριέγκι και δεύτερη από τον Τζιμπρίλ Σισέ που φτάνει τα 20 γκολ και κάνει το 2-2

57' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Με κεφαλιά ο Κατσουράνης απαντάει άμεσα στο γκολ του Μπρέσκα. 2-1.

55' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ! Καταπληκτική προσπάθεια του Σολάκη, που άδειασε την άμυνα του ΠΑΟ με τακουνάκι και έστρωσε στον Μπρέσκα που με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός 2-0!

23' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ! Ο Μάρτιν ευστόχησε στο πέναλτι και έκανε το Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός 1-0

22' - ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Βόλο! Ο Μαρτίν έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπουμσόνγκ, ο Σολάκης σκόραρε, αλλά ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.

ΞΑΝΘΗ – ΑΡΗΣ 1-2

47' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Περέιρα βρήκε τη μπάλα, μετά από το κόρνερ του Νέτο, σούταρε και έκανε το Ξάνθη-Άρης 1-2

40' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Η Ξάνθη ισοφαρίζει τον Άρη με απευθείας χτύπημα φάουλ του Σταθάκη.

26' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Νέτο με δυνατό σουτ, άνοιξε το σκορ στα "Πηγάδια"

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-1

87' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Στο 87 ο Γκαλίτσιος με κεφαλιά μειώνει για τον Πανιώνιο στην Τρίπολη σε 3-1.

44' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Ο Λαδάκης κάνει το 3-0 για τους Τριπολιτσιώτες

42' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Ο Πουλίδο με κεφαλιά κάνει το 2-0

8' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Με γυριστό σουτ του Κουλίδο ο Αστέρας ανοίγει το σκορ στην Τρίπολη, εναντίον του Πανιωνίου!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΚΑΒΑΛΑ 0-0

ΠΑΟΚ – ΚΕΡΚΥΡΑ 2-0

76' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης με το... στήθος σπρώχνει την μπάλα για να κάνει το 2-0

12' - Ο Λίνο εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! Έτσι, παραμένει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

11' - ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια μπήκε στην περιοχή, ο Παρασκευαΐδης τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε την... άσπρη βούλα.

9' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σέντρα του Ετό, κοντρόλ του Ίβιτς και ωραίο πλασέ για το 1-0

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-4

85'- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Καρέλης με πέναλτι, που είχε κερδίσει ο Ορφανός κάνει το 0-4!

70' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Μπούντιμιρ κάνει το 0-3 για την ομάδα του Καραγεωργίου.

32' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Από λάθος του τερματοφύλακα, ο Βίσιο πήρε τη μπάλα σέντραρε και ο Ορφανός με κεφαλιά έκανε το 0-2

4' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Ορφανός σημάδεψε το δοκάρι, αλλά στην ο Βερμπακόφσκις άνοιξε το σκορ