Δευτέρα 4 Απριλίου 2011

Έμεινε στο "Χ" ο Πέλοπας

Στην ισοπαλία έμεινε ο Πέλοπας, ο οποίος έμεινε χωρίς νίκη για ένατο διαδοχικό εντός έδρας ματς.

Πάντως, το Δήλεσι προηγήθηκε στο δέκατο λεπτό με σουτ του Ζώκου. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 2-2 στο 37ο λεπτό, καθώς ο Στασινόπουλος Λ. (14’) και Χουσελάς (27’) είχαν ανατρέψει νωρίτερα το αποτέλεσμα υπέρ του Πέλοπα.

Πλέον, η ομάδα του Κιάτου έφτασε στους 22 βαθμούς, ενώ το Δήλεσι ανέβηκε στους είκοσι. Αμφότερες διατηρούν μαθηματικές ελπίδες σωτηρίας, οι οποίες αναμένεται να εξανεμιστούν στις επόμενες αγωνιστικές.

Πέλοπας Κιάτου: Χασαμπέλι, Δράκας, Ντούκης Μ. του Κ., Στασινόπουλος Δ., Παπαβασιλείου, Παπαδημητρίου, Χουσελάς, Σέγγας, Στασινόπουλος Λ., Μπαλτζής, Ντούκης Μ. Του Γ. (65’ Μανιώτης).
Δήλεσι: Μπουρνιάς, Γκίνκος, Γκούβας, Παύλου, Γιώτης Α. ,Κατσούλας, Κουσουδάκης (93’ Γιώτης Ι.), Ζώκος, Γκουγκουλής Α. (73’ Γκουγκουλής Χ.), Οικονομόπουλος (88’ Ζάρκος), Γκούρλας.