Δευτέρα 7 Μαρτίου 2011

Χαμόγελα στην Ρόδο, απογοήτευση στην Κόρινθο!

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Κόρινθος από την Ρόδο εκτός έδρας και έπεσε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρώτου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ 2.

Συγκεκριμένα οι νησιώτες κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Ηλιάς Μανίκας στο 27ο λεπτό. Στην επανάληψη η ομάδα του Ισθμού αναζήτησε το γκολ της ισοφάρισης όμως έπεσε πάνω σε ένα εξαιρετικό Ριγανά, ο οποίος κράτησε απαραβίαστη την εστία του. Με την νίκη αυτή η Ρόδος ανέβηκε στην δεύτερη θέση ενώ παράλληλα διατήρησε το εντός έδρας αήττητο.

Συνθέσεις:
Ρόδος: Ριγανάς, Σ. Καντιμοίρης, Ανωγειανάκης, Μπιμπίρης, Παπαδόπουλος, Κεφαλούκος, Τοπάλης, Γήττας (84’ Σκαρλάτος), Γ. Καντιμοίρης (90’ Παπαδημήτρης), Μανίκας (71’ Τσιφλίδης), Κακλαμάνος.

Κόρινθος: Αρχοντάκης, Χουστουλάκης (69’ Φραγκάκης), Παπαευθυμίου (60’ Καφαντάρης), Σπυρόπουλος, Ψυχογιόπουλος, Νικολάου, Μαρίνος, Παυλίδης, Μαντάς, Ζάρκος (73’ Σουλάκος), Αράπογλου.