Τρίτη 29 Μαρτίου 2011

Επιτέλους νίκησε!

Άργησε, αλλά τελικά πήρε μια νίκη μετά από πάρα πολύ καιρό ο Πέλοπας Κιάτου κόντρα στο Κρανίδι με 3-1 εκτός έδρας για τον 7ο όμιλο της Δ’ Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς, μόλις στο 5' ο Σέγγας. Η ομάδα του Κρανιδίου προσπάθησε να αντιδράσει αλλά η μπάλα σταμάτησε 2 φορές στο δοκάρι. Ωστόσο η χαρά για τους φιλοξενούμενους δεν κράτησε πολύ αφού στο 20' ο Τζώρτζης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπαλτζής, ο μοιραίος παίκτης του Πέλοπα στο τελικό με το χαμένο πέναλτι, πέτυχε το 2 - 1 δίνοντας ξανά προβάδισμα στους Κιατανιώτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Κρανίδι προσπάθησε να ισοφαρίσει με μοναδική αξιόλογη φάση στο 68' με τον Μπουγιούρα ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Γκιζά που δεν μπόρεσε να πετύχει το 2-2, το οποίο θα άλλαζε τα δεδομένα της αναμέτρησης. Έτσι στο 72' ο Μπαλτζής πάλι πέτυχε το 3 - 1 σκοτώνοντας την ομάδα του Κρανιδίου δίνοντας παράλληλα την νίκη στην ομάδα του μετά από πάρα πολύ καιρό.

Οι δύο ομάδες βρίσκονται μακριά από την ζώνη της σωτηρίας, καθώς το Κιάτο ανέβηκε στους 21 βαθμούς, ενώ το Κρανίδι έμεινε στους 24.

Συνθέσεις:

Α.Ε. Κρανιδίου: Λάμπρου, Γιαννούκαρης, Νικεδήμας Δ., Κοξίδης, Τσιρτσίκος (88’ Γαλανόπουλος), Χρήστου, Δεημέζης (84’ Αλεξάνδρου), Κυρτάκης, Μπουγιούρας, Τζώρτζης, Νικεδήμας Α. (62’ Κρητικός).

Πέλοπας Κιάτου: Γκιζάς, Κοντάκης (55’ Κελλάρης), Μπούκης, Στασινόπουλος Δ., Παπαβασιλείου, Παπαδημητρίου, Σελλάς, Μανιώτης, Χουσελάς, Μπαλτζής, Σέγγας.