Τρίτη 29 Μαρτίου 2011

Ηττήθηκε, αλλά θα το παλέψει!

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΑΟΛ από την Ένωση Μιδέας για τον 7ο όμιλο της Δ’ Εθνικής. Τίποτα όμως δεν έχει τελειώσει για την ομάδα του Λουτρακίου καθώς με συνεχή θετικά αποτελέσματα μπορεί να παραμείνει στην κατηγορία.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα του Λουτρακίου να πιέζει και να ανοίγει πολύ νωρίς το σκορ μόλις στο 5' με τον Αποστολάκη παγώνοντας τους οπαδούς των γηπεδούχων. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη και στο 35' ο Δερμιτζάκης ισοφάρισε σε 1 - 1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν άλλαξαν και στο 65' ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2 - 1. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού αποβλήθηκαν δύο παίκτες των φιλοξενούμενων λόγω διαμαρτυρίας. Συγκεκριμένα, ο Μαυρέλης αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο, καθώς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ ο Μούτσος είδε απευθείας την κόκκινη.

Συνθέσεις:

Ένωση Μιδέας: Κατραχανάκης, Μαρίνης, Ατζαμίδης, Μπόμπος, Γκολέμης (20’ Μήτρου), Καραμάνος, Αγγελόπουλος (83’ Δρούλιας), Καλιαμούτος (46’ Μπούρας), Σταυριανόπουλος, Δερμιτζάκης, Καραγκούνης.

ΠΑΟ Λουτρακίου: Παναγιωτόπουλος, Χατζηνικολής, Τενέσης (75’ Γκαρμίρης), Βουτσινάς, Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου, Σακελλαρίου (73’ Μούτσος), Αποστολάκης, Νάστος, Τσουμάνης (58’ Χρυσαφίδης).