Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Ο νόμος του "Μητρογκόλ"!

Βαθμό που ίσως κρίνει την παραμονή του στην Σούπερ Λίγκα πήρε ο Πανιώνιος κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Ο Κώστας Μήτρογλου με γκολ στο 89ο λεπτό, ισοφάρισε αυτό του Νίκου Λυμπερόπουλου και με το τελικό 1-1, συνείσφερε τα μέγιστα στην προσπάθεια της παραμονής.

Η «Ένωση» είχε προηγηθεί στο σκορ λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, αλλά η εμφάνισή της ήταν από κακή ως μέτρια, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο στο οποίο πλήρωσε και την μη αποτελεσματικότητά της. Ο Πανιώνιος με ελάχιστες ευκαιρίες στα αντίπαλα καρέ, κατάφερε να σκοράρει με τον Κώστα Μήτρογλου στο 89’ και να πάρει σημαντικό βαθμό.

ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1
45’ Λυμπερόπουλος, 89’ Μήτρογλου