Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011

Όταν έχει κέφια ο Σισέ....

Σπουδαία νίκη πήρε ο Παναθηναϊκός κόντρα στην ΑΕΚ με 3-1 στο ΟΑΚΑ για την 22η αγωνιστική του της Σούπερ Λίγκα.

Ο Κατσουράνης ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, με τον Λουκά Βύντρα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, έπειτα από εκπληκτική προσπάθεια του Τζιμπρίλ Σισέ.

Ο Γάλλος άσος, όταν είδε τα πράγματα να να γίνονται δύσκολα, με τον Σκόκο να μειώνει σε 2-1, το πήρε πάνω του και σκόραρε, γράφοντας το 3-1 και η κραυγή του, έδειξε και τη διάθεση με την οποία θα επισκεφτεί το «Γ. Καραϊσκάκης» την επόμενη αγωνιστική, για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

Τα βλέμματα πλέον στρέφονται στο επόμενο μεγάλο ντέρμπι (Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός) που θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο στο Φάληρο σε ένα μάτς που είτε θα δείξει πρωταθλητή, είτε θα μας κρατήσει σε αγωνία μέχρι το τέλος της σαιζόν.