Πέμπτη 5 Αυγούστου 2010

Γιατί ρε ΠΑΟΚ;

Ένα εφιαλτικό οκτάλεπτο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και το χαμένο πέναλτι του Ίβιτς, έφερε τον πικρό αποκλεισμό του ΠΑΟΚ από τη συνέχεια του Champions League. Ισόπαλος 3-3 ο «Δικέφαλος του Βορρά» με τον Άγιαξ σε ένα ματς με απίστευτες εναλλαγές στην Τούμπα. Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο στο τέλος για την ομάδα που πλέον θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή της περιπέτεια στο Europa League.

Οι Θεσσαλονικείς προηγήθηκαν στο 16’ με τον Βιεϊρίνια και είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης στα πρώτα 45 λεπτά, όμως εμφανίστηκαν άλλη ομάδα στο δεύτερο. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο ο Αίαντας ανέτρεψε το σκορ (48’ Σουάρες, 50’ Ντε Γιονγκ, 55’ Λίντγκρεν), φέρνοντας τα πάνω κάτω. Παρά το σοκ, οι παίκτες του ΠΑΟΚ αντέδρασαν, μειώνοντας αρχικά με τον Σαλπιγγίδη ένα λεπτό αργότερα και θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στο 77’ όταν ο Ίβιτς νικήθηκε από τον Στεκέλενμπουργκ σε εκτέλεση πέναλτι. Ο Σέρβος πέτυχε γκολ στο 90’ όταν δυστυχώς όλα είχαν τελειώσει.

Πηγή : Sport-fm.gr